Najlepsze praktyki wellbeingowe w obszarze ZDROWIE

Care Solutions zajmuje się wdrażaniem programów zdrowotnych do firm. Zatrudnia 80 osób, pracujących u klientów w całej Polsce. Rozproszona struktura jest największym wyzwaniem w tym, aby skutecznie zadbać o wellbeing i zdrowie pracowników. Radzimy sobie z tym poprzez:

1. Budowanie świadomości i szerzenie wiedzy na temat zdrowia i jego profilaktyki poprzez edukację. Można to uzyskać dzięki webinarom, konsultacjom ze specjalistami online czy też materiałom edukacyjnym dystrybuowanym online.

Webinary prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny np.: fizjoterapeutów, dietetyków, coachów. Tematy dobieramy w zależności od potrzeb, mogą to być np.:

  • Profilaktyka wzroku w pracy biurowej,
  • Ergonomia pracy,
  • Smart shopping czyli z wizytą w sklepie,
  • Eliminacja stresu i wiele innych.

Webinary prowadzone są przy użyciu platform online, podobnie jak konsultacje. Poprzedzone są kampanią informacyjną (plakatami przesyłanymi w formie mailingu), zawsze prowadzone są również zapisy. Podczas całego spotkania uczestnicy mogą zadawać pytania, po spotkaniu natomiast przesyłane są materiały edukacyjne na dany temat i prezentacja, która była użyta podczas webinarium.

2. Oferowanie pracownikom dostępu do platform benefitowych, na których mogą dowolnie korzystać z benefitów pozapłacowych w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

3. Prowadzenie konkursów w zakresie np. zdrowej diety i żywienia w pracy. Może to być ocena najzdrowszego lunchboxu, najlepiej wykorzystane superfoods w jadłospisie lub najwięcej witamin spożytych w ciągu tygodnia. Nadesłane formularze oceniane są przez dietetyków i wybierani są laureaci, którzy otrzymują symboliczną, zdrowotną nagrodę.

Jeżeli Twoja firma posiada rozproszoną strukturę, możesz skorzystać z naszych doświadczeń i najlepszych praktyk zaprezentowanych powyżej. Pozwalają one mimo dystansu docierać do pracowników i odpowiadać na ich potrzeby.

Dla firm, które nie mają rozproszonej struktury proponujemy praktyki wspierające zdrowie pracowników w ramach programów Corporate Wellness. Działania CW prowadzone są w formie strategii benefitowej zaplanowanej na kilka miesięcy, pół roku lub dłużej. Wszystko po to, aby podejmowane działania były wymiernym benefitem dla pracowników, umożliwiły poprawę ich zdrowia i samopoczucia, a przez to lepsze wyniki poszczególnych jednostek i całej organizacji. W ramach programów zapewniamy pracownikom: stały dostęp do fizjoterapeuty (masaże, konsultacje, warsztaty, ćwiczenia w pracy), warsztaty i konsultacje dietetyczne, edukację w zakresie zarządzania stresem i budowanie świadomości ergonomicznej. Działania dopasowane są indywidualnie w zależności od profilu firmy.

Autor: Katarzyna Szeremeta, Care Solutions