Edenred Polska wyróżniony Certyfikatem Wellbeing Insitute!

To wyróżnienie przyznawane firmom, które posiadają produkt, usługę lub technologię, która znacząco wpływa na poprawę wellbeingu pracowników. Jej inicjatorem jest Wellbeing Institute – organizacja promująca działania na rzecz poprawy jakości i komfortu pracy, czyli dobrostanu pracowników.

…”Satysfakcja i codzienne przyjemne życie pracowników jest głównym wyzwaniem naszej firmy – powiedziała Sylwia Bilska, General Manager w Edenred…” Z myślą o ich potrzebach oraz w oparciu o dynamikę rynku pracy i potrzeby współczesnej organizacji dostarczamy nieszablonowych rozwiązań, które zwiększają motywację pracownika i budują przyjazny klimat w firmie.

W tym też obszarze – Karta lunch Edenred przeszła pomyślnie pełen proces certyfikacji w Wellbeing Institute – spełniając najważniejsze kryterium oceny, czyli „pozytywny wpływ na podniesienie poziomu wellbeing pracownika”.

Badania1 potwierdzają, że Karta lunch jest ulubionym wśród pracowników benefitem pozapłacowym. Przedpłacone karty lunch (żywieniowe) pracodawca może regularnie lub według potrzeb firmy doładowywać – zyskując dodatkowe oszczędności na składkach ZUS, do kwoty 462 zł rocznie na jednego pracownika, o ile ww. świadczenie nie przekroczy miesięcznie kwoty 190zł/ pracownika. 2

1 75% badanych w Badaniu Edenred IPSOS – Barometr Pracownika
2 §2 ust. 1 pkt 11 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r.)

To również dodatkowa oszczędność w budżecie domowym pracownika, który otrzymuje od pracodawcy dodatkowe pieniądze na lunch, a dodatkowo również oszczędza na składkach ZUS.

Karty żywieniowe (lunchowe) akceptowane są w punktach gastronomicznych na terenie Polski np. bary, kantyny, stołówki, restauracje, „Pan Kanapka”, automaty vendingowe itp., w internecie, a dodatkowo umożliwiają szybką i bezpieczną płatność zbliżeniową przez telefon, dzięki aplikacji Google PayTM oraz Apple Pay.

Z kartą Lunch pracodawca promuje zdrowe nawyki żywieniowe w firmie – troszczy się o pracowników, motywuje do regularnego odżywiania, które jest podstawą ich dobrej kondycji i wydajności w pracy.

Następstwem wyróżnienia Edenred – w obszarze wsparcia well-beingu w organizacjach, jest również podpisanie Deklaracji Dobrego Pracodawcy. …”To wielki krok na przód – świadoma deklaracja naszej firmy, w której potwierdzamy, że troska o dobrostan naszych pracowników – wynika z przemyślanej strategii Employer Branding. W centrum uwagi jest człowiek – nasz pracownik i jego potrzeby, i takie podejście wyróżnia naszą firmę od zawsze … nie tylko w strukturze wewnątrz firmy, ale i w komunikacji z naszymi klientami i dostawcami…” – powiedziała Sylwia Bilska.

Czym jest well-being w Edenred?

To wspólne piątki lunchowe, które budują pozytywną atmosferę naszej firmy. To karty Lunch dla pracowników, doładowywane każdego miesiąca. To wzmacnianie odporności pracowników poprzez świeżą dawkę owoców i soków, a także sport – kiedy wspólnie angażujemy się w globalne inicjatywy charytatywne, i zbieramy fundusze na leczenie chorych dzieci za każdy km naszej aktywności.

FIRMĘ TWORZĄ LUDZIE – i to oni są kluczem do sukcesu rozwoju naszej firmy.

***

O Edenred

Edenred, światowy lider rozwiązań płatniczych, łączy 830.000 klientów korporacyjnych, 47 milionów użytkowników i 1,7 milionów partnerów afiliacyjnych w 46 krajach. Dzięki globalnej platformie technologicznej Grupa Edenred zarządzała w 2018 roku 2,5 miliardami transakcji, głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, platform internetowych i kart przedpłaconych, generując ponad 28 miliardów Euro obrotu.

8.500 pracowników Edenred przyczynia się do:

  • podnoszenia jakości życia osób korzystających z rozwiązań Edenred, – zwiększania efektywności firm
  • zwiększania przychodów partnerów afiliacyjnych.

Edenred oferuje rozwiązania w ramach trzech linii biznesowych:

  • świadczenia pracownicze,
  • fleet & mobility: paliwo, opłaty drogowe i podróże służbowe
  • rozwiązania uzupełniające wraz z płatnościami korporacyjnymi, nagradzanie oraz programy motywacyjne, publiczne programy społeczne.

Grupa Edenred jest notowana na paryskiej giełdzie i zawiera następujące indeksy: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe i MSCI Europe.

Więcej informacji na www.edenred.pl

Edenred w Polsce działa od ponad 20 lat. Misją Spółki jest zapewnienie kompleksowych i efektywnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, stawiając sobie ten sam cel: satysfakcja i przyjemne codzienne życie.

Edenred Polska dostarcza bezkonkurencyjne produkty i usługi oraz szybki i niezawodny serwis w obszarach:

  • motywacji i aangażowania pracowników,
  • budowania lojalności w biznesie i zwiększania sprzedaży na rynku B2B2C.

Więcej informacji na www.edenred.pl

Posłuchaj wywiadu: Zdrowa motywacja. Zdrowe wyniki.