Podnosimy poziom wellbeingu ludzi i organizacji

Wellbeing Institute powstał, aby wspierać organizacje w działaniach związanych z dobrostanem pracowników, a co za tym idzie, podnosić jakość życia ludzi. 

Oferując innowacyjne rozwiązania, produkty najwyższej jakości oraz ekspercką wiedzę, pokazujemy firmom, jak stworzyć miejsce pracy, w którym pracownicy czują się spełnieni i zadowoleni, a organizacja bez problemu osiąga swoje cele biznesowe.

Nasze kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb programy wellbeingowe zawsze w centrum stawiają człowieka.

Wierzymy, że budowanie kultury organizacyjnej opartej na zasadach wellbeingu nie tylko pozwala pracownikom się rozwijać i realizować swój potencjał, ale przynosi również najlepsze i najbardziej trwałe rezultaty dla firmy.

Nasza metodologia oparta jest na wieloletnim doświadczeniu pracy z ludźmi, na wiedzy naukowej oraz najnowszych badaniach. Kochamy to, co robimy i z radością towarzyszymy ludziom i firmom w rozwoju.

Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza taka organizacja w Polsce możemy szerzyć ideę wellbeingu i skupiać wokół niej praktyków, pasjonatów i profesjonalistów w tej dziedzinie. Otwarci na współpracę, chętnie angażujemy się w inicjatywy, których celem jest podnoszenie poziomu dobrostanu.

Zobacz Oferte

OFERUJEMY

0
Uczestników konferencji na temat Wellbeingu
0
Organizacji, które skorzystały z naszej wiedzy i doświadczenia
0
Ekspertów z którymi na stałe współpracujemy
0
Ilość publikacji w prasie branżowej

ZESPÓŁ WELLBEING INSTITUTE

AGNIESZKA CZERKAWSKA

Co-founder, Chief Executive Officer

Pomysłodawca i współzałożycielka Wellbeing Institute. Propagatorka wellbeingu oraz psychologii pozytywnej, lider, coach, trener, przedsiębiorca.

Kierownik merytoryczny i wykładowca studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji. Pomysłodawca i organizator ogólnopolskich konferencji WELLBEING W PRAKTYCE, poświęconych dobrostanowi psychofizycznemu pracowników.
Autorka publikacji o tematyce wellbeingu, szczęścia, pozytywności oraz zastosowania psychologii pozytywnej w praktyce opublikowanych m.in. w Personelu Plus, Personelu&Zarządzanie, Strefie Biznesu, Miesięczniku Benefit, książce Wellbeing w organizacji wydawnictwa Infor.

Od 2008 roku związana z biznesem, prowadzi firmy consultingowe, w których doradzała setkom firm i realizowała projekty inwestycyjno-rozwojowe.

W pracy łączy wiedzę i doświadczenie z zakresu coachingu, psychologii pozytywnej, neuronauki oraz mindfulness.

Wellbeing to moja pasja i styl życia, jest dla mnie holistycznym podejściem do człowieka i jego potrzeb psychicznych, fizycznych i duchowych, dającym mu radość, spełnienie, witalność i zdrowie. 

Jestem szczęściarą z wyboru, a moją osobistą misją jest podnoszenie poziomu wellbeingu, szczęścia i pozytywności ludzi zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy.

AGATA PELC

Chief Managing Director

Dyrektor zarządzająca Wellbeing Institute. Na co dzień dba o realizację strategii instytutu, tworzy programy i procesy dla klientów.

Trener biznesu, wykładowca studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji, doradca i praktyk, który towarzyszy ludziom i organizacjom od ponad 15 lat. W tym czasie zdobyła doświadczenie w pracy z małymi przedsiębiorcami i korporacjami. Od lat pomaga w zakresie maksymalizacji osobistego potencjału w zgodzie ze sobą opierając się na psychologii pozytywnej, mindfulnessie i metodzie Kaizen.

Jej pasją stało się wspieranie biznesu w zakresie budowania kultury organizacyjnej opartej o wartości, ze szczególnym naciskiem na poczucie dobrostanu ludzi, którzy te organizacje tworzą. Wierzy, że nadszedł najwyższy czas, aby organizacje postawiły w centrum człowieka.

Specjalizuje się w tworzeniu programów wellbeingowych dla firm i aktywnej pomocy we wdrażaniu skutecznych, mierzalnych, opartych na potrzebach ludzi i organizacji programów wellbeingowych, które efektywnie wpłyną na zmianę nawyków organizacji oraz zbudują w niej kulturę opartą o wartości.

Motywuje do zmiany, inspiruje, angażuje i dzieli się pozytywną energią.

“WSPIERAM LUDZI, BO SĄ WYJĄTKOWI. WSPIERAM ORGANIZACJE, BO TWORZĄ JE LUDZIE.
Podejście wellbeingowe pozwala spojrzeć na wszystkie aspekty życia człowieka i pomóc mu w osiągnięciu równowagi. Dzięki temu jego efektywność osobista rośnie. Organizacja, która wspiera wellbeing osobisty rośnie w siłę, dzięki sile ludzi.”

JUSTYNA STRZELEC-ZABŁOCKA

Project Manager

Trener, Pedagog specjalny, doradca personalny i zawodowy. Karierę zawodową rozpoczynała jako trener szybkiego czytania oraz technik pamięciowych.

Trener, Pedagog specjalny, doradca personalny i zawodowy. Karierę zawodową rozpoczynała jako trener szybkiego czytania oraz technik pamięciowych, co przerodziło się w pasję do tworzenia programów szkoleniowych oraz prowadzenia szkoleń metodami aktywizującymi. Przez wiele lat angażowała się w projekty szkoleniowe oraz doradcze dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym rozwinęła umiejętność empatii oraz wychodzenia poza schematy. Jako HR Business Partner/specjalista ds. personalnych doradzała i wspierała menedżerów w polskich oraz międzynarodowych organizacjach. Od listopada 2019 rozpoczęła przygodę z Wellbeing Institute, w którym odnalazła wartości, których szukała, ale którymi kierowała się w czasie swojej drogi zawodowej.

Wellbeing nakreślił mi nową ścieżkę działania. Ścieżkę spójną z moimi wartościami oraz wizją pracy. Przez wiele lat działałam intuicyjnie wierząc, że człowiek jest najważniejszy, i to właśnie jego należy postawić w centrum. Czasami brakowało mi narzędzi do tego, aby implementować pewne działania w organizacjach. Wellbeing Institute pokazuje, jak to zrobić i, jak zmienić sposób działania. A ta zmiana zaczyna się od nas samych. Jeśli zadbamy o siebie będziemy potrafili zadbać o innych.

EKSPERCI WELLBEING INSTITUTE

BEATA KAPCEWICZ

Mentor, trener biznesu

Praktykujący lider, trener zarządów i liderów, Prezes MomentumWay, autorka książek z dziedziny kariery i przywództwa

Pracowała z największymi firmami na rynku międzynarodowym i europejskim. Jest ekspertem w obszarze przywództwa, rozwoju i osobistej marki. Autorka książek z dziedziny kariery i przywództwa, wykładowca studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji. W swojej karierze wykształciła setki trenerów, mówców i coachów oraz tysiące liderów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych, a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą.

Jedna z bardziej wyrazistych kobiet w Polskim biznesie i na scenie mówców motywacyjnych. Ekspert TVP1, TVN BiŚ oraz Rzeczypospolitej w obszarze rozwoju i marki osobistej. Stawia człowieka w centrum i tego uczy liderów biznesu, co w konsekwencji przekłada im się na zyski i zaangażowanie zespołów. Sama prowadzi organizacje o filozofii turkusowej, docenianej przez współpracowników i klientów. Tworzyła na międzynarodowym rynku i zarządzała m.in. takimi markami jak Architekci Kariery, Librandt, PUERTO. Chce tworzyć świat, w którym ludzie mogą znaleźć poczucie szczęścia i spełniania w życiu, którego ważną częścią jest spełnienie zawodowe. To z kolei zależy od poziomu przywództwa w organizacji.

„Wierzę, że każdy ma jakiś talent, każdy może być najlepszą wersją siebie. Widziałam, jak przeciętni pracownicy stawali się kluczowymi osobami w organizacji, ponieważ trafili na menedżerów, którzy uwolnili ich potencjał. Ale widziałam również, jak orły opuszczały gniazdo, ponieważ ktoś uznał, że są kurczakami”.

PIOTR CZERKAWSKI

Ekspert Wellbeing Institute

Analityk – ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem (w tym ryzykiem personalnym), trener biznesu, trener i wykładowca w ramach KAS, przedsiębiorca.

Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem, współtwórca polskiego narzędzia Wellbeing Index Control™ do badania poziomu wellbeingu pracowników, wykładowca studiów podyplomowych „Wellbeing w organizacji” oraz „Audyt”.

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. 

Od 2006 roku prowadził szkolenia dla przedsiębiorców – dla ponad 1500 osób oraz dla ponad 2000 funkcjonariuszy celnych i pracowników administracji skarbowej.  

Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów i metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów. 

Od 2006 roku prowadzi szkolenia m.in. dla pracowników firm: 3M POLAND – Wrocław, A.HARTRODT POLSKA sp. z o.o., AGENCJI CELNEJ COMPLEX SAD Gdynia, AKROPOL ELEKTRONICS, ALCATEL LUCENT POLAND sp. z o.o., ALSTOM POWER o/Wrocław, AMTRA sp. z o.o., ARAJ – Kąty Wrocławskie, AVON OPERATIONS POLSKA sp. z o.o., BEOGIQ sp. z o.o., BORYSZEW SOCHACZEW, CODOMEX spółka jawna, CORNING CABLE SYSTEMS sp. z o.o., DONAKO S.A. Wrocław, EQUUS S.A. – Warszawa, EUROIMMUN Polska sp. z o.o., FAMAK –Kluczbork, FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A., , GATES POLSKA sp. z o.o. Legnica, JAS – FBG S.A. Pawłowice, LOGWIN AIR + OCEAN POLAND sp. z o.o., MEDI.COM sp. z o.o., MOSTVA sp. z o.o., MULTIVAC sp. z o.o., NG2 S.A. (CCC), PANALPINA Polska sp. z o.o., PCC ROKITA S.A., PLIVA – Kraków, POLSKI KONCERN NAFTOWY S.A., POLPHARMA Starogard Gdański, PRIME LOGISTICS, PROBENA – POLSKA W. RAJCZAK I SYN sp. j., PROCTER & GAMBLE, REDAN S.A, Łódź, SINBUD sp. z o.o., SPEDYCJE pl – portal internetowy, TOYA S.A., TOYOTA – Wałbrzych,  TW METALS sp. z o.o., UNILEVER POLSKA sp. z o.o., US PHARMACIA – Wrocław, VECTOR GLOBAL LOGISTICS sp. z o.o. – Gdynia, VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA sp. z o.o., VOLVO POLSKA – Wrocław, WABCO POLSKA sp. z o.o., ZACHEM – Bydgoszcz, ZANAM LEGMET  sp. z o.o., prowadził także szkolenia dla funkcjonariuszy i pracowników resortu Ministerstwa Finansów.

DARIUSZ PELC

Ekspert Wellbeing Institute

Doradca gospodarczy, trener, menedżer, biegły sądowy, przedsiębiorca i praktyk w dziedzinie działalności gospodarczej od 1987 roku.

Specjalista w zakresie wycen przedsiębiorstw, analiz ekonomiczno-finansowych. Zrealizowanych wiele prac doradczych i opinii w zakresie wycen przedsiębiorstw oraz wycen wartości niematerialnych i prawnych oraz opinii dla Sądów (prawa autorskie, znaki towarowe, know-how, domeny, umowy długoterminowe, portale itp.). Lider sieci dystrybucji produktów w systemie MLM, członek krajowej Grupy Strategii i Planowania firmy-partnera. Wykładowca na studium podyplomowym Wyższej Szkoły Bankowości we Wrocławiu dla liderów marketingu bezpośredniego (finanse, przedsiębiorczość, 2010-2011) oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach (1996-1999, promotor prac licencjackich w zakresie przedsiębiorczości i finansów). Audytor konkursu „Bank przyjazny przedsiębiorcy”. Trener Warszawskiego Instytutu Bankowości od 1997 r. (tytuł honorowy: Profesor WIB 2013-2017). Za działalność w bankowości przyznana przez Związek Banków Polskich honorowa odznaka „Zasłużony dla Bankowości”. Trener w studium Europejski Certyfikat Bankowca EFCB (zarządzanie, marketing) i certyfikatu Europejski Planista Finansowy EFPA (aspekty  finansowe przedsiębiorstw).

BEATA KULER

Dyrektor HR, Europa Wschodnia Region EMEA Aliaxis Group

Z wielkim zaangażowaniem realizuje osobistą pasję rozwijania i inspirowania ludzi. Kreuje i prowadzi działania z zakresu rozwoju przywództwa liderów.

Z wielkim zaangażowaniem realizuje osobistą pasję rozwijania i inspirowania ludzi. Kreuje i prowadzi działania z zakresu rozwoju przywództwa liderów.

Na początku swojej drogi zawodowej wspierała HR w DeLaval Operations potem jako Szef Zarządzania Personelem w DONAKO we Wrocławiu z sukcesem stworzyła i realizowała politykę personalną. Od 2013 do kwietnia 2020 pracowała jako Dyrektor Personalna w IKEA Industry Zbąszynek zatrudniającej blisko 3500 pracowników, gdzie wraz z zespołem HR Bussines Partnerów i specjalistów dla 6 fabryk realizowała rozmaite projekty skupione na rozwoju i budowaniu zaangażowania pracowników: m.in. Programy Talent, Plany sukcesji, Akademie Przywództwa, program atrakcyjnych benefitów, badanie satysfakcji pracowników. Osobiście kreuje i prowadzi działania z zakresu rozwoju przywództwa liderów. Wszystkie działania skupione są także wokół wizji „Tworzenie lepszych warunków życia, na co dzień dla wielu ludzi” i wartości, czyli budowanie zdrowego, wspierającego i zaangażowanego środowiska pracy.

„Uważam, że HRowiec to nie jest zwykły zawód tylko misja do wykonania. Misja zmieniania ludzi, odkrywania ich ukrytych talentów, osiągania sukcesów, odkrywania, że praca może być spełnieniem. Właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi to pozytywna siła napędowa organizacji, właściwe prowadzona buduje przewagę konkurencyjną każdej organizacji, zmienia ją na lepsze, pomaga prowadzić ludzki biznes z sukcesem”

OLGA SZEPELAK-DENES

Head of HR & CS OpsTalent

Menedżer, wykładowca oraz innowator idei Wellbeing w praktyce. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w firmie Microsoft.

Od ponad 6 lat związana z OpsTalent, którego strukturę współtworzyła od podstaw. Potrafi budować silne zespoły i długofalowe relacje oparte na wzajemnym szacunku i poczuciu więzi, czego dowodem jest zdobycie przez OpsTalent w 2017r. – jako jedyna polska firma – prestiżowej nagrody międzynarodowej organizacji ECCCSA w kategorii  „Employer of the Year- The Best Place to Work”. 

Mottem, które przyświeca jej w biznesie, są słowa A. de Sainte-Exupery „Jeśli chcesz zbudować statek, nie zwołuj ludzi, aby Ci przynieśli drzewo, przygotowali narzędzia, lecz wzbudź w nich tęsknotę za dalekim, bezkresnym morzem.”

W OpsTalent jako dyrektor personalny oraz operacyjny dba o promowanie Wellbeingu poprzez wspieranie pracowniczych inicjatyw oraz kreowanie nowych rozwiązań w zgodzie z firmowymi wartościami 5H. Ponadto w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzi zajęcia ze studentami, ma wkład w książkę “Wellbeing w organizacji”.

W pracy z powodzeniem łączy wiedzę i wieloletnie doświadczenie z zakresu nowoczesnego zarządzania ludźmi ze zrozumieniem kluczowych czynników biznesowych. Świadoma ludzkiego potencjału potrafi motywować do działania i nie boi się odważnych liderskich decyzji. 

Na co dzień współpracuje z kierownikami projektów oraz z liderami, prowadzi treningi, warsztaty AC/DC, wspiera w bieżących sprawach jako mentor. Prywatnie fanka dobrej siatkówki, skandynawskich kryminałów oraz zdrowego odżywiania.

dr n. med. ELŻBIETA TRYPKA

Adiunkt w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Specjalista z zakresu psychiatrii. Współzałożycielka i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego.

Zajmuje się głównie chorobami neurozwyrodnieniowymi OUN, możliwościami wczesnego diagnozowania oraz istniejącymi zaburzeniami biochemicznymi w przebiegu choroby Alzheimera. Autorka publikacji Przywrócić radość życia – Jak skutecznie radzić sobie z depresją oraz niezwykle przydatnych książek „Ponad-Czasowa Pamięć-Jak zatrzymać młodość umysłu i radzić sobie z zaburzeniami pamięci u osób starszych” oraz „Metody rehabilitacji osób z zaburzeniami poznawczymi”.

„Zdrowe osoby starsze mają takie same możliwości nauki nowych rzeczy jak młodzi, chociaż trzeba przyznać, że potrzebują nieco więcej czasu na nauczenie się nowych rzeczy. Zachowanie sprawności umysłu zależy gównie od nas samych, a wiek nie musi nas ograniczać”.