O nas

Wellbeing Institute powstał, aby wspierać organizacje w działaniach związanych z dobrostanem pracowników, a co za tym idzie, podnosić jakość życia ludzi. Oferując innowacyjne rozwiązania, produkty najwyższej jakości oraz ekspercką wiedzę, pokazujemy firmom, jak stworzyć miejsce pracy, w którym pracownicy czują się spełnieni i zadowoleni, a organizacja bez problemu osiąga swoje cele biznesowe.

Nasze kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb programy wellbeing zawsze w centrum stawiają człowieka. Wierzymy, że budowanie kultury organizacyjnej opartej na zasadach wellbeingu nie tylko pozwala pracownikom się rozwijać i realizować swój potencjał, ale przynosi również najlepsze i najbardziej trwałe rezultaty dla firmy. Wśród nich są na przykład:

• zwiększenie zaangażowania i poprawa wydajności pracy
• wzrost innowacyjności przedsiębiorstwa
• efektywna organizacja pracy i czasu
• zmniejszenie absencji pracowników
• zmniejszenie rotacji kadr i większa retencja
• przyciągnięcie i utrzymanie talentów
• poprawa atmosfery pracy
• podniesienie motywacji i lojalności
• wzrost samodzielności i odpowiedzialności

Nasza metodologia oparta jest na wieloletnim doświadczeniu pracy z ludźmi, na wiedzy naukowej oraz najnowszych badaniach. Kochamy to, co robimy i z radością towarzyszymy
ludziom i firmom w rozwoju.

Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza taka organizacja w Polsce możemy szerzyć ideę wellbeingu i skupiać wokół niej praktyków, pasjonatów i profesjonalistów w tej dziedzinie. Otwarci na współpracę, chętnie angażujemy się w inicjatywy, których celem jest podnoszenie poziomu dobrostanu.


Agnieszka Czerkawska

Co-founder, Chief Executive Officer

Pomysłodawca i współzałożycielka Wellbeing Institute.

Kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce studiów Wellbeing w organizacji. Pomysłodawca i organizator ogólnopolskich konferencji Wellbeing w organizacji oraz Wellbeing w praktyce. Współautorka książki Wellbeing w organizacji (INFOR).

Od 2008 roku prowadzi firmy consultingowe, w których doradzała setkom firm i realizowała projekty inwestycyjno-rozwojowe. Jako mentor, trener i coach z zakresu wellbeingu, pozytywności, szczęścia oraz przywództwa wspiera przedsiębiorców oraz ich pracowników. Jest certyfikowanym praktykiem metody Soul Body Fusion® oraz praktykiem psychologii pozytywnej.

W pracy łączy wiedzę i doświadczenie z zakresu coachingu, psychologii pozytywnej, neuronauki oraz mindfulness.

Wellbeing to moja pasja i styl życia, jest dla mnie  holistycznym podejściem do człowieka i jego potrzeb psychicznych, fizycznych i duchowych, dającym mu radość, spełnienie, witalność i zdrowie.

Jestem szczęściarą z wyboru, a moją osobistą misją jest podnoszenie poziomu wellbeingu, szczęścia i pozytywności ludzi zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy.


Joanna Kaczmarek

Chief Strategy Officer

W Wellbeing Institute dba o realizację naszej strategii w oparciu o nasze wspólne wartości. Odpowiada za metodologię działań, właściwe ułożenie procesu i dobranie odpowiednich metod pracy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że wszystkie działania Instytutu są spójne, a klienci otrzymują najlepszej jakości produkt dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.

Zawodowo jest trenerem biznesu i coachem. Jej doświadczenie w międzynarodowej korporacji na stanowiskach Brand Training Manager, Strategic HR Business Partner oraz HR Manager sprawia, że doskonale rozumie problemy klientów, zarówno z perspektywy pracodawcy jak i managera.

Żartuje, że uzależniona jest od rozwoju osobistego. Nieustannie czegoś się uczy, czyta, poszukuje, zmienia, udoskonala, wdraża.

Od kilku lat jej największą pasją jest mindfulness. Praktykuje, uczy innych i analizuje niesamowity wpływ uważności na podnoszenie poziomu wellbeingu ludzi i organizacji. Jest certyfikowanym trenerem mindfulness i medytacji, a także kursu redukcji stresu opartego o mindfulness (MBSR). Uważność jest dzięki niej ważnym elementem programów wellbeingowych wdrażanych przez Instytut.

Wellbeingiem zainteresowałam się kilka lat temu, gdy musiałam zmierzyć się z dużym stresem w pracy i wypaleniem zawodowym. Dziś wiem, co sprawia, że mamy wellbeing i zadowolenie z pracy i chcę się tą wiedzą dzielić z innymi. Szczególnie bliskie mojemu sercu jest wspieranie organizacji w tworzeniu takich miejsc pracy, gdzie pracownicy czują się spełnieni i zadowoleni, a organizacja bez problemu osiąga swoje cele biznesowe.


Małgorzata Borowska

Chief Managing Director

W Wellbeing Institute dba o doskonałość procesową i poprawność formalną realizowanych działań. Jest współautorem naszej strategii, prowadzi szkolenia i programy wdrożeniowe.

Manager z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie, przedsiębiorca, trener, coach i konsultant. Propaguje zasady lean managementu wspierane ideami wellbeingu.Certyfikowany project manager, ekspert rozwiązywania problemów organizacji z certyfikacją Green Belt Six Sigma.

Zawodowe pasje i największe osiągnięcia zawdzięcza pracy z ludźmi – bez tych, z którymi współpracowała i którymi zarządzała żaden z sukcesów nie miałby szczególnego znaczenia.

Interesuje się obszarami związanymi z odpornością psychiczną, neuroprzywództwem oraz osobistą produktywnością i energią wewnętrzną.

Aby dojść do miejsca, w którym jest teraz, przeszła długą drogę i metamorfozę sposobu myślenia o tym, co się nam przydarza. Nauczyła się czerpać lekcje z porażek i podnosić po upadkach.

Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagając budować wellbeingowe organizacje, w których biznesowe procedury, modele, zasady są tylko narzędziami, a w centrum wszystkiego stoi człowiek wymagający indywidualnego podejścia, zrozumienia jego potrzeb i rozwijania talentów.

Moim mottem jest myśl Marcela Archarda: „Ludzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze.” Uważam, że praktykowanie uważności i rytuałów wspierających efektywność pozwala na realizację życiowych celów z lekkością i radością.


Beata Kapcewicz

Co-founder, Chief Visionary Officer

Współzałożycielka i mentor Wellbeing Institute.

Praktykujący lider, trener zarządów, prezes MomentumWay, autorka książek z dziedziny kariery i przywództwa.

W swojej karierze wykształciła setki trenerów, mówców i coachów oraz tysiące liderów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych, a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą.

Jedna z bardziej wyrazistych kobiet w Polskim biznesie i na scenie mówców motywacyjnych. Ekspert TVP1, TVN BiŚ oraz Rzeczypospolitej w obszarze rozwoju i marki osobistej.

Stawia człowieka w centrum i tego uczy liderów biznesu, co w konsekwencji przekłada im się na zyski i zaangażowanie zespołów. Sama prowadzi organizacje o filozofii turkusowej, docenianej przez współpracowników i klientów.

Tworzyła na międzynarodowym rynku i zarządzała m.in. takimi markami jak Architekci Kariery, Librandt, PUERTO.

Chce tworzyć świat, w którym ludzie mogą znaleźć poczucie szczęścia
i spełniania w życiu, którego ważną częścią jest spełnienie zawodowe. To z kolei zależy od poziomu przywództwa w organizacji.

Wierzę, że każdy ma jakiś talent, każdy może być najlepszą wersją siebie. Widziałam, jak przeciętni pracownicy stawali się kluczowymi osobami w organizacji, ponieważ trafili na menedżerów, którzy uwolnili ich potencjał. Ale widziałam również, jak orły opuszczały gniazdo, ponieważ ktoś uznał, że są kurczakami.


Marta Bartolik

Chief Operations Officer

Instytutowa Centrala” – koordynuje, organizuje, usprawnia.

Zagadnieniem workplace wellbeing zaczęła interesować się zaraz po studiach filologicznych pracując w szkole językowej w Cambridge, gdzie przykre doświadczenia jej współpracowników zwróciły jej uwagę na wpływ pracy na zdrowie fizyczne i psychiczne. Temat ten pochłonął ją na tyle, że spakowała wykształcenie do szuflady i podążyła w kierunku tworzenia programów workplace wellness. Prowadzenie kampanii szerzących świadomość na ten temat stało się jej pasją, a firma, w której eksperymentalnie wdrożyła swój pierwszy program, po kilkunastu miesiącach zaczęła cieszyć się tytułem pracodawcy roku.

Po powrocie do Polski w zeszłym roku spotkałam się ze znacznym oporem środowiska związanym z moimi zawodowymi planami. Mówiono mi, że „tu się takich rzeczy nie da”. Szczerze wierzę, że jest dokładnie odwrotnie – Polska jest gotowa na takie inicjatywy i oferuje świetne warunki życia, jeśli tylko chcemy je dostrzec. Doceniajmy to, co mamy dobre, i pracujmy nad tym, co wymaga ulepszenia. Moja rola w tym zakresie to walka o poprawę warunków pracy polskich pracowników. Trzymajcie za mnie kciuki!