O nas

Wellbeing Institute powstał, aby wspierać organizacje w działaniach związanych z dobrostanem pracowników, a co za tym idzie, podnosić jakość życia ludzi. Oferując innowacyjne rozwiązania, produkty najwyższej jakości oraz ekspercką wiedzę, pokazujemy firmom, jak stworzyć miejsce pracy, w którym pracownicy czują się spełnieni i zadowoleni, a organizacja bez problemu osiąga swoje cele biznesowe.

Nasze kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb programy wellbeing zawsze w centrum stawiają człowieka. Wierzymy, że budowanie kultury organizacyjnej opartej na zasadach wellbeingu nie tylko pozwala pracownikom się rozwijać i realizować swój potencjał, ale przynosi również najlepsze i najbardziej trwałe rezultaty dla firmy. Wśród nich są na przykład:

• zwiększenie zaangażowania i poprawa wydajności pracy
• wzrost innowacyjności przedsiębiorstwa
• efektywna organizacja pracy i czasu
• zmniejszenie absencji pracowników
• zmniejszenie rotacji kadr i większa retencja
• przyciągnięcie i utrzymanie talentów
• poprawa atmosfery pracy
• podniesienie motywacji i lojalności
• wzrost samodzielności i odpowiedzialności

Nasza metodologia oparta jest na wieloletnim doświadczeniu pracy z ludźmi, na wiedzy naukowej oraz najnowszych badaniach. Kochamy to, co robimy i z radością towarzyszymy
ludziom i firmom w rozwoju.

Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza taka organizacja w Polsce możemy szerzyć ideę wellbeingu i skupiać wokół niej praktyków, pasjonatów i profesjonalistów w tej dziedzinie. Otwarci na współpracę, chętnie angażujemy się w inicjatywy, których celem jest podnoszenie poziomu dobrostanu.


Agnieszka Czerkawska

Co-founder, Chief Executive Officer

Pomysłodawca i współzałożycielka Wellbeing Institute.

Kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce studiów Wellbeing w organizacji. Pomysłodawca i organizator ogólnopolskich konferencji Wellbeing w organizacji oraz Wellbeing w praktyce. Współautorka książki Wellbeing w organizacji (INFOR).

Od 2008 roku prowadzi firmy consultingowe, w których doradzała setkom firm i realizowała projekty inwestycyjno-rozwojowe. Jako mentor, trener i coach z zakresu wellbeingu, pozytywności, szczęścia oraz przywództwa wspiera przedsiębiorców oraz ich pracowników. Jest certyfikowanym praktykiem metody Soul Body Fusion® oraz praktykiem psychologii pozytywnej.

W pracy łączy wiedzę i doświadczenie z zakresu coachingu, psychologii pozytywnej, neuronauki oraz mindfulness.

Wellbeing to moja pasja i styl życia, jest dla mnie  holistycznym podejściem do człowieka i jego potrzeb psychicznych, fizycznych i duchowych, dającym mu radość, spełnienie, witalność i zdrowie.

Jestem szczęściarą z wyboru, a moją osobistą misją jest podnoszenie poziomu wellbeingu, szczęścia i pozytywności ludzi zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy.


Beata Kapcewicz

Co-founder, Chief Visionary Officer

Współzałożycielka i mentor Wellbeing Institute.

Praktykujący lider, trener zarządów, prezes MomentumWay, autorka książek z dziedziny kariery i przywództwa.

W swojej karierze wykształciła setki trenerów, mówców i coachów oraz tysiące liderów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych, a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą.

Jedna z bardziej wyrazistych kobiet w Polskim biznesie i na scenie mówców motywacyjnych. Ekspert TVP1, TVN BiŚ oraz Rzeczypospolitej w obszarze rozwoju i marki osobistej.

Stawia człowieka w centrum i tego uczy liderów biznesu, co w konsekwencji przekłada im się na zyski i zaangażowanie zespołów. Sama prowadzi organizacje o filozofii turkusowej, docenianej przez współpracowników i klientów.

Tworzyła na międzynarodowym rynku i zarządzała m.in. takimi markami jak Architekci Kariery, Librandt, PUERTO.

Chce tworzyć świat, w którym ludzie mogą znaleźć poczucie szczęścia
i spełniania w życiu, którego ważną częścią jest spełnienie zawodowe. To z kolei zależy od poziomu przywództwa w organizacji.

Wierzę, że każdy ma jakiś talent, każdy może być najlepszą wersją siebie. Widziałam, jak przeciętni pracownicy stawali się kluczowymi osobami w organizacji, ponieważ trafili na menedżerów, którzy uwolnili ich potencjał. Ale widziałam również, jak orły opuszczały gniazdo, ponieważ ktoś uznał, że są kurczakami.


Agata Pelc

Chief Managing Director

Agata Pelc

Chief Managing Director

 

Dyrektor zarządzająca Wellbeing Institute. Na co dzień dba o realizację strategii instytutu, tworzy programy i procesy dla klientów, wdraża i wspiera programy wellbeingowe dla organizacji. 

Trener biznesu, doradca i praktyk, który towarzyszy ludziom i organizacjom od ponad 15 lat. W tym czasie zdobyła doświadczenie w pracy z małymi przedsiębiorcami i korporacjami. Od lat pomaga w zakresie maksymalizacji osobistego potencjału w zgodzie ze sobą opierając się na psychologii pozytywnej, mindfulnessie i metodzie Kaizen.

Jej pasją stało się wspieranie biznesu w zakresie budowania kultury organizacyjnej opartej o wartości, ze szczególnym naciskiem na poczucie dobrostanu ludzi, którzy te organizacje tworzą. Wierzy, że nadszedł najwyższy czas, aby organizacje postawiły w centrum człowieka.

Specjalizuje się w tworzeniu programów wellbeingowych dla firm i aktywnej pomocy we wdrażaniu skutecznych, mierzalnych, opartych na potrzebach ludzi i organizacji programów wellbeingowych, które efektywnie wpłyną na zmianę nawyków organizacji oraz zbudują w niej kulturę opartą o wartości.

Motywuje do zmiany, inspiruje, angażuje i dzieli się pozytywną energią.

 

WSPIERAM LUDZI, BO SĄ WYJĄTKOWI. WSPIERAM ORGANIZACJE, BO TWORZĄ JE LUDZIE.
Podejście wellbeingowe pozwala spojrzeć na wszystkie aspekty życia człowieka i pomóc mu w osiągnięciu równowagi. Dzięki temu jego efektywność osobista rośnie. Organizacja, która wspiera wellbeing osobisty rośnie w siłę, dzięki sile ludzi.